Relacje

Polskie drogi do niepodległości - Sierpień '80

Notacja historyczna "Sierpień '80" z cyklu "Polskie drogi do niepodległości". Materiał został zrealizowany przez p. A. Dorniaka i p. A. M. Mydlarską w „Video Studio Gdańsk” w 2001 r.

Polskie drogi do niepodległości - Karnawał "Solidarności"

Notacja historyczna "Karnawał >>Solidarności<<" z cyklu "Polskie drogi do niepodległości". Materiał został zrealizowany przez p. A. Dorniaka i p. A. M. Mydlarską w „Video Studio Gdańsk” w 2001 r.

Janina Jankowska

Dziennikarka, reportażystka Polskiego Radia, od 1976 współpracowniczka prasy niezależnej, w sierpniu 1980 autorka reportażu „Polski Sierpień”, który dokumentował strajk w Stoczni Gdańskiej.

Stefania Hejmanowska

W latach 1980-1981 członek Prezydium NSZZ „Solidarność” Regionu Gorzowskiego, Internowana po 13 grudnia 1981 roku. Członkini Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie, senator RP w 1989 r.

Stanisław Żytkowski

Urodził się l stycznia 1948 r. w Gorzowie Wielkopolskim. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – sędzia, radca prawny, adwokat.

Yoshiho Umeda

Ur. 1950, Japończyk, działacz KOR-u i „Solidarności”. W 1982 r. wydalony z Polski za udział w opozycji, wrócił w 1988. Autor publikacji z dziedziny energetyki, dwukrotnie zeznawał przed sądem w sprawie „Wujka”, potwierdzając autentyczność zeznań taterników.

Ryszard Gorzkowski

Ur. 1923 w Krakowie. W czasie wojny żołnierz AK. Założyciel „S” w Ministerstwie Budownictwa. W stanie wojennym aresztowany i zwolniony z pracy.

Mapa